بازگشت

رباسین | داروی درمان انواع زخم و جراحت و سوختگی

2 سال قبل

رباسین | داروی درمان انواع زخم و جراحت و سوختگی

رباسین – داروی گیاهی موثر در درمان زخم دیابت، درمان سوختگی، درمان زخم بستر، درمان زخم و جراحت
موارد مصرف: درمان زخم دیابت، درمان سوختگی، درمان زخم بستر، درمان زخم و جراحت
محتوای بسته: قطره رباسین ۳۰ میلی‌لیتر + قطره الکل کامفور ۳۰ میلی‌لیتر.
اجزاء تشکیل دهنده: روغن گلسرخ، عصاره روغنی همیشه بهار، موم زنبور عسل.
استاندارد شده: این روغن برمبنای ۴.۰۲ میلی گرم توتال فلانوئید در میلی‌لیتر استاندارد شده است.
منابع طب سنتی: قانون، مخزن الادویه، قرابادین کبیر، الاغراض الطبیه.
شماره مجوز سازمان غذا و دارو: ۰۱۴۶ – ۹۲ – س.

مکانیزم اثر رباسین (داروی گیاهی موثر در درمان زخم دیابت، درمان سوختگی، درمان زخم بستر، درمان زخم و جراحت)

زخم بستر یا زخم فشاری به آسیب یا از بین رفتن تمامیت پوستی در اثر فشار طولانی‌مدت بر یک با چند ناحیه از بدن گفته می‌شود. زخم بستر اغلب در نقاطی از بدن که پوست روی برجستگی استخوانی قرار دارد و ذخیره بافت چربی و بافت عضلانی در آنجا کم است تشکیل می‌شود. معمولاً این نوع زخم‌ها پیش‌رونده هستند یعنی در ابتدا کم‌عمق و در مراحل بعدی ممکن است عمیق شوند. فراورده‌ی گیاهی رباسین دارای روغن گل همیشه‌بهار و موم زنبورعسل است که خاصیت آنتی‌بیوتیک دارد و موجب بهبود و درمان زخم بستر می‌شود.

رباسین برای درمان زخم و جراحات شدید ناشی از تصادف، ترمیم زخم بعد از جراحی و حجامت و جلوگیری از خونریزی استفاده می‌شود. فراورده گیاهی رباسین دارای روغن گل سرخ است و برای افرادی که پس از صدمه یا جراحی دچار خون‌ریزی می‌شوند، بسیار مفید است. این روغن موجب تسریع تشکیل لخته و انعقاد خون می‌شود و از خون‌ریزی بیش‌ازحد جلوگیری می‌کند. همچنین روغن گل همیشه‌بهار خاصیت ضدالتهابی و ضدویروس دارد که همین امر سبب می‌شود، فرد نیازی به آنتی‌بیوتیک نداشته باشد. مصرف رباسین علاوه بر درمان زخم، اثر زخم یا سوختگی را نیز از بین می‌برد.

زخم پای دیابتی یکی از شایع‌ترین عوارض مزمن دیابت است. حدود ۱۵ درصد مبتلایان به دیابت گرفتار زخم پای دیابتی می‌شوند. از اولین نشانه‌های زخم پای دیابتی می‌توان به تورم، قرمزی، درد و بوی بد از پا اشاره کرد. همچنین از دیگر علائم زخم پای دیابتی، بافت‌های سیاه و زرد (نکروز و اسلاف) بر روی زخم است؛ که به علت مرگ بافت‌های سالم بر اثر عفونت ایجاد می‌شود و علائمی مانند ترشحات چرکی و بد بو و همین‌طور درد و التهاب در محل زخم دارد. فراورده‌ی گیاهی رباسین دارای روغن گل همیشه‌بهار و موم زنبورعسل است که آنتی‌بیوتیک است و به درمان زخم کمک میکند.

رباسین ترمیم‌کننده عالی و قوی و البته طبیعی برای زخم سوختگی است. یکی از مزایای رباسین عدم نیاز به درمان‌های مکرر و عدم استفاده از آنتی‌بیوتیک موضعی است. علاوه به راین از ایجاد بافت اضافی جلوگیری می‌کند و جای زخم سوختگی نیز باقی نمی‌ماند. رطوبت ایجادشده توسط رباسین سبب جدا شدن بافت مرده می‌شود که دیگر نیازی به برداشتن بافت‌های مرده پوست از طریق تراشیدن نباشد. از کرم رباسین برای آفتاب‌سوختگی و سوختگی پای کودکان (عرق‌سوز) می‌توان استفاده کرد.

——-
شرکت تحقیقاتی گیاهان دارویی بوستان یزد
۰۳۵۳۸۳۴۲۹۴۹
۰۹۹۲۱۶۵۱۶۰۰
۰۹۱۳۶۰۷۵۰۷۵
یزد، پارک علم و فنآوری (مرکز