نحوه درست کردن گلدان خانگی

نحوه درست کردن گلدان خانگی

.

با چه گیاه های می توان جعبه گیاه ارزان قیمت درست کرد؟


چهارپیچ اولین و تنها نیازمندی های هنر و فرهنگ کشور

www.4pich.irبا چه گیاه های می توان جعبه گیاه ارزان قیمت درست کرد؟

چگونه می توان یک جعبه گیاه ارزان قیمت درست کرد؟ کدام گیاه های برای ساخت یک جعبه گیاه مقرون به صرفه، مناسب است؟

جعبه و یا جعبه گیاه، بستر مناسبی برای قراردادن انواع گیاه های طبیعی است و گیاه آرایی در این متد، اغلب برای ارائه یک هدیه بکار میرود . ابراز احساسات و عواطف در یک رابطه دوستانه و یا عاشقانه، به وسیله تقدیم نمودن یک جعبه گیاه امکان پذیر است . بدون اغراق می توان گفت، جعبه گیاه، یکی از محبوب ترین قالب های گیاه به شمار میرود . چون که جزو جدیدترین و به روزترین مدل های طراحی محسوب میشود و تنوع در شکل، اندازه این جعبه ها و همچنین استفاده از انواع گیاه های زینتی، دایره انتخاب گسترده تری را برای علاقه مندان به گیاه های زینتی ایجاد می کند .

———————————-

جعبه گیاه، از آن دسته هدایایی است که خرید و ساخت آن، با هر بودجه و سلیقه ای امکان پذیر است . اولین قدم انتخاب گیاه های با کیفیت، خوش عطر، شاداب و ارزان، برای ساخت یک جعبه گیاه زیبا و مقرون به صرفه است . تا در روزهای خاص و مراسم های مختلف، عزیزانتان را سورپرایز کنید و آن ها را شاد کنید . اما در ابتدای کار بهتر است گیاه های مناسب و انواع جعبه های گیاه را بشناسید تا بهترین انتخاب و زیباترین هدیه را عرضه کنید .

از کدام گیاه طبیعی می توان در ساخت جعبه گیاه ارزان قیمت استفاده کرد؟

طراحی و گیاه آرایی یک جعبه گیاه، هنری نامحدود و سرشار از خلاقیت است . هزاران فرم و مدل وجود دارد که با توجه به نوع جعبه گیاه، می توان آن ها را انتخاب کرد . لذا می توان مطابق با مناسبت هدیه خود، یک فرم خاص و منحصر بفرد را انتخاب کرد . اما متداولترین نحوه گیاه آرایی، در جعبه های مستطیلی لاغر و بلند دیده میشود که با قرارگیری چند شاخه گیاه تازه و سر زنده، معمولا گیاه رز، چیده میشود و بعنوان نمادی از سادگی، عشق و خلوص، هدیه داده میشود .

در انتخاب گیاه های طبیعی برای یک جعبه گیاه زیبا، مهم ترین عامل تعیین کننده، مناسبت هدیه دادن است . این مناسبت، نوع و شکل یک جعبه را تغییر می دهد . مثلا مراسمی نظیر تولد، ما را به انتخاب یک جعبه گیاه حروف ترغیب می کند . جعبه های مستطیلی نیز، در تمام مراسم ها، از جمله تولد کاربرد دارند .

🙂  🙂 🙂  🙂 🙂  🙂 🙂  🙂 🙂  🙂

……………………………………………………………………

………………………………………………………………………………..

اما در یک نگاه کلی می توان گفت، گیاه های ساقه دار چوبی و در اصطلاح خشبی، که ساقه های ضخیم و کلفت دارند، مناسب ترین گیاه برای قرارگیری در یک جعبه گیاه هستند . از آنجا که گیاه های رز، در هر رنگ و فرمی، دارای ساقه های خشبی ضخیم هستند و به راحتی داخل اسفنج قرار می گیرند، از محبوب ترین و پر کاربرد ترین گیاه های مورد استفاده در ساخت جعبه گیاه به شمار می روند .

اما گیاه های متنوع دیگری نیز وجود دارد که می تواند یک جعبه گیاه زیبا و جذاب را بسازد و هدیه ای مجلل و خاص به شمار رود .

گیاه فرزیا، داوودی مینیاتوری، میخک و لیسیانتوس، در جعبه گیاه شما می درخشند و زیبایی خاصی را ایجاد می کنند . استفاده از گیاه های گیاه درشت مانند لیلیوم و اورینتال، در دیزاین و طراحی یک جعبه گیاه، جایگاهی ندارند .

در انتخاب گیاه مناسب و مقرون بصرفه، باید به چند نکته اساسی دقت داشت .

  • تازگی گیاه: شادابی و طراوت گیاه، را نباید فدای قیمت کرد . گیاه های پژمرده و پوسیده، هیچگاه یک جعبه گیاه زیبا را شکل نمی دهند . خرید گیاه های کم دوام و ناپایدار نیز، اگرچه به کاهش میزان قیمت جعبه گیاه کمک می کند، اما کارساز نیست و در نهایت هدیه شما را بی ارزش جلوه می دهد .
  • جعبه گیاه: انتخاب یک جعبه با کیفیت، در خرید یک جعبه گیاه، اهمیت بسیاری دارد . متریال بکار رفته در یک جعبه، نباید شکننده باشد و در حمل و نقل آن، دچار آسیب شود . بهتر است در خرید و ساخت یک جعبه گیاه ارزان، از یک جعبه محکم و اسفنج های مرغوب استفاده کنید . اگر میزان بودجه شما کم است، جعبه های کوچک تر و ساده تر انتخاب کنید . اما هیچگاه سراغ جعبه های بی کیفیت و کهنه نروید .

جعبه های گیاه ارزان قیمت را بشناسید .

جعبه گیاه، از نظر شکل و شکل تنوع بسیار زیادی دارد . اغلب جنس این جعبه ها، نقش تعیین کننده ای در قیمت جعبه گیاه دارند . جعبه های گیاه را از لحاظ شکل و شکل ظاهری می توان در چند دسته اصلی قرار داد .

  1. جعبه گیاه مکعبی: ساده ترین، قدیمی ترین و اغلب ارزانترین نوع جعبه های گیاه، یک مکعب با درب ساده و جدا شونده است . با وجود قدیمی بودن این سبک، هنوز هم افراد بسیاری به این نوع جعبه های علاقه دارند . بدنه این نوع جعبه ها را می توان از متریال های مختلف ساخت . چوب، فلز، چرم و یا ترکیب این متریال ها با یکدیگر، می تواند یک جعبه گیاه زیبا و خیره کننده را بسازد . جعبه گیاه مربعی، بستر مناسبی برای گیاه در تعداد زوج است . اما جعبه گیاه مستطیل شکل، در طول و عرض های مختلف عرضه می شوند و در صورتی که در آن ها جدا شونده نباشد، بصورت صندوقچه ای با یک درب لولا دار خواهد بود . مزیت این نوع جعبه های گیاه، در استفاده مجدد و بهینه از آن ها است . چون که می توان بعد از خشک شدن گیاه های طبیعی و به پایان رسیدن عمر مفید آنان، از جعبه آنان، مجددا استفاده کرد . استفاده از گیاه های شاداب رز، در رنگ های مختلف، در این نوع جعبه های گیاه کاربرد بیشتری دارد . اما ترکیب گیاه های داوودی، به همراه گیاه صد تومانی و سایر گیاه های ارزان قیمت، می تواند جلوه خاص تری ایجاد کند .
  2. جعبه گیاه استوانه ای: علیرغم اینکه طراحی و ساخت این نوع جعبه های گیاه، از گیاهدان های قدیمی و خانگی الگوبرداری شده است، جدیدتر و بروزتر است . طیف مختلف این نوع جعبه گیاه، با قطر کف جعبه، دهانه و ارتفاع آن، شناخته میشود . درب آنان معمولا بصورت ساده و جداشونده است و نوع لولایی در این نوع جعبه، کاربردی ندارد . جنس بدنه جعبه گیاه استوانه ای نیز، اغلب از فلز، پلاستیک و یا طلق های شفاف است که قابلیت چاپ فرم های مختلف بر روی آن نیز وجود دارد . انتخاب جعبه گیاه استوانه ای، شما را ملزم به استفاده از گیاه های شاخه دار می سازد . رز های شاخه بلند، گیاه های صدتومانی و سایر گیاه های ارزان قیمت، شما را در ساخت یک جعبه گیاه استوانه ای ارزان قیمت، کمک می کند . همچنین ترکیب گیاه های متنوع و رنگارنگ، با رنگ بدنه جعبه، جلوه خاصی به هدیه شما خواهد داد . جعبه گیاه دایره ای، از دسته جعبه گیاه های استوانه ای محسوب میشود که تفاوت آن ها، در عمق جعبه است . لذا در این نوع جعبه، می توان از گیاه های شاخه کوتاه نیز استفاده کرد . یک دسته گیاه لاله در رنگ های مختلف، می تواند یک جعبه گیاه دایره ای ارزان قیمت را بسازد .
  3. جعبه گیاه حروف: این نوع جعبه ها، اغلب در جشن های تولد، کاربرد دارد . حروف انگیاهیسی بکاررفته در این نوع جعبه، می تواند نماد اسم کسی باشد که این هدیه را دریافت می کند . گیاه های مورد استفاده در این نوع جعبه، اغلب گیاه رز در رنگ های مختلف است . می توان زمینه را با یک گیاه جذاب و پررنگ پر کرد و حروف را با رنگ متضاد با زمینه، چید . استفاده از رز های ایرانی، اگر چه طول عمر کمتری دارند، اما مقرون بصرفه است و یک جعبه گیاه حروف خاطر انگیز را با مبلغ کمتری ایجاد می کند .

به طبع، از مهم ترین عواملی که خریداران جعبه گیاه بدان اهمیت می دهند، قیمت یک جعبه گیاه است . قیمت اغلب جعبه های گیاه، منوط به جنس بدنه جعبه، نوع و حجم گیاه های انتخابی است . اما خرید و ساخت این هدیه فراموش نشدنی، محدودیت ندارد . خرید گیاه های ارزان قیمت، با کیفیت و ساخت یک جعبه گیاه زیبا، اقتصادی ترین اقدام جهت هدیه دادن است .

www.4pich.ir

ارسال نظر

یک × پنج =