آموزش چاپ سیلک

آموزش چاپ سیلک

آموزش چاپ سیلک

چاپ سیلک یکی از چاپ های مستقیم به شمار میآید، یعنی جسمی که چاپ بر روی آن انجام میشود با دستگاه چاپ مستقیم در تماس است از این لحاظ چاپ سیلک یک چاپ مستقیم می باشد مانند چاپ پرینتر های جوهر افشان یا لیزری که جسم چاپ شوند (کاغذ) با نازل های جوهر مستقیم در ارتباط است. چاپ سیلک یکی از بزرگترین چاپ ها در تمام کشور ها می باشد به صورتی که رتبه اول از نظر چاپ تیراژ طبق آمار های رسمی با اخلاف ۶۲% را چاپ سیلک دارد.

آموزش چاپ سیلک نیز همگام با سایر تکنولوژی رو به پیشرفت است و با خواندن این مقاله به کاربرد های چاپ سیلک پی خواهید برد و برای اموزش اصولی میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 

برای آموزش حضوری و غیر حضوری چاپ سیلک مطلب زیر را تا انتها بخوانید:

تعداد جلسات: آموزش چاپ سیلک طی ۳ جلسه ۳ تا ۴ ساعته انجام خواهد شد. مابین جلسات دارای فاصله برای انجام یکسری تمرین ها می باشد.

دوره فشرده: طی دو متوالی صبح تا بعد از ظهر ویژه هنرجویان شهرستان

مکان جلسات: در آموزشگاه تهران- محل سعادت اباد – امکان آموزش حضوری در محل شما نیز با ۱۰% افزایش قیمت فراهم است.

شرح جلسات:

مقدمات چاپ – مقدمات چاپ سیلک-معرفی کاربرد چاپ سیلک- ابزار شناسی – ترکیب رنگ – ترتیب رنگ- اصول تهیه فیلم عکاسی در فتوشاپ- توری کشی-آماده سازی لوازم کارگاه -اصول طراحی – ترکیب رنگ ها – رنگ شناسی – دستگاه های چاپ سیلک-کلیشه سازی- عکاسی – ظهور فیلم –تکنیک های ظهور- توری شناسی-جدول توری با محصول- چاپ تک رنگ – تنظیمات میز نور با کلیشه – نحوه چاپ چند رنگ – – ریجسترینگ -حلال های چاپ – رنگ شناسی کامل با ارایه جدیدترین رنگ های روز دنیا، معرفی تکنیک های نوین چاپ سیلک ،معرفی حلال های ضد ترک رنگ – مشاوره در ایده پردازی و همراه با ارایه ده ها نکته کلیدی…

 • توجه شود این دوره تماما به صورت کارافرینی آموزش داده میشود به طور مثال در جلسات نقشه و طرز ساخت میز نور صنعتی به شما اموزش داده میشود و نیازی به خرید این دستگاه و دستگاه های دیگر وجود ندارد.

 • ضمنا بعد از اتمام آموزش به مدت ۲ ماه شما میتوانید هرگونه مشاوره و پرسش را در واتس آپ با استاد به صورت رایگان داشته باشید که این یکی از مهمترین نکات مثبت برای شما خواهد بود.(در نظر گرفته شود هزینه های مشاوره بسیار بالا می باشند که ۲ ماه پشتیبانی فرصت خوبی را برای شما بدون هزینه فراهم میکند)

 • تمامی لوازم و موادی که در طی آموزش هنرجو نیاز دارد(شابلون، امولسیون ها- توری و…)  ارایه داده می شود.

 • از دیگر خصوصیات این دوره اموزش کاربردی می باشد به گونه ای که اکثر هنرجویان بعد از آموزش به راحتی کارگاه تاسیس کردن و به درامد زایی پرداختن

۱۳ ۱۳ ۳۲۱ -۰۹۰۱

برای ثبت نام در واتس آپ یا تلگرام  پیام دهید 


 

DVD های اموزشی چاپ سیلک

نرم افزار و دی وی دی آموزشی چاپ سیلک مقدماتی و پیشرفته(جامع)

با مجوز رسمی نشر دیجیتال وزارت ارشاد

چاپ سیلک یکی از بزرگترین و پرتیراژ ترین چاپ در تمام کشور ها می باشد، و تمامی تولیدی ها، صنایع و غیره … به طور مستقیم یا غیر مستقیم با چاپ سیلک سر و کار دارند، و پیشرفت این چاپ در سال های اخیر و تولید و ساخت رنگ های جدید این چاپ را بیش از پیش محبوب کرده است. اما بزرگترین مشکل موجود یادگیری و آموزش چاپ سیلک می باشد چرا این چاپ بسیار تکنیکی و خاص می باشد و نیازمند آموزش تئوری و عملی طبق اصول جدید می باشد

** ما برای اولین بار در کشور مجموعه نرم افزاری و سی دی آموزش چاپ سیلک را با مجوز رسمی از نشر دیجیتال وزارت ارشاد منتشر کردیم این اقدام توسط دکتر نعمت زاده، محقق و مدرس دوره های چاپ سیلک صورت گرفته است.

مزیت های دوره:

 • درآمد زایی و ایجاد کسب و کار مستقل.

 • دوره فوق الذکر با محورت کارافرینی بوده و شما با یادگیری این مجموعه توانایی شروع کسب و کار جدید و پر درامد را خواهید داشت. به طوری که تا به حال صد ها نفر در مجموعه به شروع کسب و کار پرداختند و هم اکنون اکثر آنها صاحب کارگاه ، تولیدی و یا مشاغل خانگی  شده اند.

 • کمترین سرمایه گذاری برای شروع کسب و کار.

 • دوره ی به درامد رسانی این حرفه بسیار عالی می باشد که به طور میانگین ۱ ماه بعد از شروع درامد زایی آغاز خواهد شد

 • بازار مستعد به دلیل نبود دانش چاپ سیلک و کمبود بسیار زیادی که در این عرصه وجود دارد.

 • جلوگیری از صرف وقت و رفت و آمد.

 • مجموعه نرم افزاری ویژه با بالاترین کیفیت به صورت تئوری و عملی.

 • تدریس توسط کارافرین و مدرس برتر: دکتر نعمت زاده.
نمونه مجموعه اموزشی سیلک

اشتراک رایگان: مهمترین هدف تیکارنگ ارتقای سطح کیفی آموزش و مشتری مداری می باشد  در این جهت تمام کسانی که DVD آموزشی چاپ سیلک را تهیه میکنند به مدت ۲ ماه پشتیبانی رایگان به سوالات و مشکلات هنر جویان در پیام رسان شبکه های اجتماعی انجام می شود. (در نظر داشته باشید با توجه به هزینه های بالای مشاوره با خرید DVD چندین برابر در هزینه خود صرفه جویی می کنید)

;hvj

کارت اشتراک پکیج اموزشی سیلک

 

نمونه ای از افتخارات موسسه در تدوین DVD های اموزشی و کمک به بومی سازی و درامد سازی هنرجویان گرامی

↓  ↓  ↓  ↓  ↓

 


————————- تیکارنگ تلفیق علم و تجربه ———————-

نحوه خرید مجموعه آموزشی: پیام در واتس آپ یا تلگرام موسسه

۱۳ ۱۳ ۳۲۱– ۰۹۰۱


تعریف چاپ سیلک: چاپ سیلک نوعی از چاپ است که نقوش و متون توسط کلیشه بر روی جسمی که توانایی پذیرش چاپ داشته باشد انجام میشود. که این انتقال تصویر توسط کلیشه و رنگ صورت میگیرد. با توجه به اینکه این چاپ خیلی مقرون به صرفه است تمامی شرکت ها تمایل به استفاده از چاپ سیلک را دارند.

انواع نوع چاپ بر حسب تکنیک چاپ :

چاپ سیلک کلاسیک 

چاپ سیلک اکلیلی

چاپ سیلک آیرون (جدید شیوه چاپ در دنیا)

√ نوجه شود منظور از چاپ سیلک همان چاپ سیلک کلاسیک است و دیگر روش های چاپ ها مانند چاپ سیلک اکلیل و آیرون جهت ارتقا ذهنیت هنرجو می باشد.

 • چاپ سیلک کلاسیک

سیلک کلاسیک رایج ترین نوع چاپ سیلک است که رنگ از طریق شابلون مستقیم بر روی محصول ما نقش میبندد. حالا چه بر روی پارچه باشه چه نایلون و یا مقوا و هر محصول دیگر.

 

 • چاپ سیلک اکلیلی

در این روش میتوان طرح های زیبا اکلیلی را بر روی چوب، شمع، لباس، دیوار، لوازم هنری، کوزه، تیشرت و… انجام داد که هر کدام رنگ مخصوص خود را دارند که در دوره به تفکیک گفته می شود.

انواع چاپ سیلک بر حسب نوع چاپ:

چاپ سیلک کلا بر دو نوع می باشد دستی و اتومات

چاپ سیلک دستی: چاپ سیلک دستی عمل کاردک کشی بر روی شابلون (کلیشه) به صورت دستی انجام میشود.

چاپ سیلک اتومات: عمل کاردک کشی بر روی شابلون(کلیشه) به صورت اتومات انجام میشود.

تفاوت سیلک دستی و اتومات: در چاپ سیلک دستی و اتومات شابلون ها دقیقا یکی هستند و تمام اصول چاپ رنگ هم یکی است فقط در سیلک اتومات عمل کاردک کشی اتومات است. البته این بدان معنا نیست که نیاز به کاربر ندارد بلکه برای عمل چاپ نیاز به یک اپراتور است، در سیلک دستی هم نیاز به یک اپراتور است فقط سرعت کار کمتر است. تفاوت دیگر قیمت است که قیمت سیلک اتومات چندین برابر دستی است و خرابی و خدمات پس از فروش ضعیف و هزینه تعمیر نگه داری بالا باعث شده که اکثرا به سیلک دستی روی بیاورند و در صورت افزایش تیراژ کار از دو دستگاه سیلک دستی یا بیشتر را میتوان به مجموعه اضافه کرد.

دستگاه های چاپ سیلک:

اصولا چاپ سیلک دستگاه ندارد و یک کار تماما هنری است ولی برای سرعت بخشیدن به کار چاپ نیاز به دستگاه است، البته برای بعضی کارها مثل چاپ روی پرچم و.. که دقت بالایی نیاز نیست شابلون آزادانه بر روی پارچه گذاشته میشود و نیاز به دستگاه نیست.

مباحث مطرحه در دوره آموزشی در مورد دستگاه های سیلک:

دستگاه سیلک تک رنگ دستی

دستگاه سیلک چند رنگ دستی

دستگاه سیلک تک رنگ اتومات

دستگاه سیلک چند رنگ اتومات

پرکاربرد ترین دستگاه ها دستگاه چند رنگ دوار دستی در تمام دنیا است.

 

دستگاه سیلک تک رنگ دستی

این دستگاه عملا یک گیره است (لولا) که شابلون به آن بسته میشود و بالا پایین می رود و چاپ زده میشود. این دستگاه فقط برای کارهای تک رنگ است یعنی اگر مشتری از شما بخواهد تصویر زیر را چاپ کنید بر روی کیسه تیشرت نایلون یا… امکان پذیر نمی باشد

دستگاه سیلک چند رنگ دوار دستی

این دستگاه ها کاملا دقیق می باشند و دوار است و دارای ۴ تا ۶ تا شابلون است، که تا ۴ شابلون کفایت میکند و امکان چاپ طرح هایی تا ۴ رنگ تفکیکی و ۲۵۶ رنگ ترکیبی محیا است. این دستگاه ۴ تا شابلون نصب میشود و دستگاه دوران دارد و این امکان دارد ۴ نفر دور دستگاه همزمان کار کنند.( نقشه دستگاه موجود می باشد)

دستگاه سیلک تک رنگ اتومات این دستگاه یه دستگاه پنوماتیکی یا هیدرولیکی است و عمل چاپ تک را انجام میدهد و امکان چاپ دو رنگ با این دستگاه وجود ندارد و مناسب کارای محدود می باشد.

 

 

دستگاه سیلک دوار اتومات

این دستگاه تا ۴ رنگ را چاپ میزند و ۲۵۶ رنگ ترکیبی و بسیار دستگاه خوب و مناسب همه نوع کاری است و تنها مشکل این دستگاه گرانی و تعمیر نگه داری آن است.

در دنیای امروزی که تنوع چاپ ها بالا رفته و علاقه مردم به چاپ های چند رنگ است استفاده از دستگاه سیلک ۴ رنگ چه دستی چه اتومات بهترین گزینه است.

 

شابلون چاپ سیلک

شابلون های چاپ سیلک برای دستی و اتومات به یک شکل ساخته میشوند و شامل جنس های مختلفی است. شابلون و برای هر کاری شابلون مورد نظر از نظر حنس نیاز است.

توری چاپ سیلک:

توری ها پارچه مشبکی هستند که بر روی آن عمل عکاسی انجام میشود و اگر کیفیت توری خوب نباشد توری بعد مدتی نازکتر و پاره می شود. پس همیشه بهترین نوع توری را انتخاب کنید. در این زمینه ما به شما مشاوره می دهیم.

ماده حساس: ماده حساس به امولسیونی گویند که برای شابلون سازی استفاده میشود.

میز نور: میز نور وسیله ای تخصصی و خیلی دقیق است که اگر دقت در ساختش نباشد کارایی ندارد و باید تجاری سازی برای چاپ سیلک باشد یعنی میز نور مهر سازی برای سیلک اصلا کارایی ندارد، میز نور میزنی است که نور متساعد میشود و باعث ظاهر شدن فرایند عکاسی میشود. میز نور در چاپ سیلم مهمترین مهره کلیدی است و در صورت انتخاب اشتباه عکاسی انجام نخواهد شد.

به طور کلی بین نوع رنگ – توری و میز نوع رابطه و فرمول وجود دارد که اگر به درستی انتخاب نشود طرح شما رنجه دار خواهد شد ما در دوره اموزشی این موارد را به طور کامل به شما آموزش میدهیم.

فسیلیتور ها: موادی هستن که از خشک شدن شابلون جلوگیری میکنند و در دو گروه متفاوت شامل می شوند.

قوام دهنده ها: موادی هستن که برای پایداری بیشتر رنگ به کار میروند.

رنگ های چاپ سیلک:

رنگ های مورد استفاده در چاپ سیلک بر طبق چاپ بر روی محصولات مختلف متفاوت است، که شامل:

رنگ های چاپ بر روی منسوجات

رنگ های برای چاپ بر روی پلاستیک 

رنگ های برای چاپ بر روی ظروف یکبار مصرف

رنگ برای چاپ بر روی بادکنک

رنگ برای چاپ بر روی چوب

رنگ برای چاپ بر روی کاغذ مقوا کارتن

رنگ های مناسب منسوجات بافت دار

رنگ های مناسب منسوجات بی بافت

همگی متفاوت هستن و در دوره مذکور به شرح کامل رنگ ها پرداخته می شود.

اطلاعات کامل در مورد رنگ ها و ترکیب توری مناسب رنگ ها در مجموعه اموزشی

حلال های سیلک: در دوره اموزشی تمامی حلال های سیلک که بسیار مهم می باشند را به صورت عملی تست میکنید. در چاپ سیلک حرفه ای حدود ۱۰ نوع حلال وجود دارد که متاسفانه به علت نبود دانش در کشور ۳ نوع حلال وجود دارد که مابقی حلال ها به شما اموزش داده میشود.

کارایی چاپ سیلک:

چاپ سیلک برای چاپ بروی محصولات زیر بکار میرود:

نایلون، پارچه، مشما، پلاستیک، لباس، تیشرت، کاغذ، مقوا، کاور خشکشویی کاور کت و شلواری، پاکت های اداری، کارت عروسی، کیسه سوزنی، بگ کاغذی، کیسه های مقوایی، کارتن، جعبه کفش، جعبه پیتزا، ظروف یکبار مصرف، بادکنک، ظروف چینی، سرامیک، کاشی، بطری، بشکه، گونی، گونی برنج، بسته بندی، چوب، ام دی اف، پوستر، تابلو، لیبل ، ساعت، بر روی حروف کیبورد، بر روی لباس زیر، بر روی فوم، بر روی کوزه، بر روی جوراب ، چاپ روی زمین و…

میبینید که بازار وسیعی دارد و کار در این عرصه بیشمار است

به طور مثال بازار بسیار وسیع و پردرامدی برای چاپ بر روی زمین وجود دارد که ما علاوه بر آموزش کسب و کار را هم به شما مشاوره میدهیم.

 

چاپ سیلک:

چاپ سیلک نیاز به دانستن تکنیک ها و مهارت دارد در صورتی که ناشناخته وارد این کار شوید و علم این را یاد نگیرید و فقط به فضای مجازی اکتفا کنید قطعا بعد دو ماه به دلیل مشکلات این کارو کنار میزارید ولی اگر مشاور زیر نظر متخصص بگیرید و علم و فنون را یاد بگیرید به راحتی میتوانید درامد زایی خوبی داشته باشید.

چاپ سیلک تک رنگ: در چاپ سیلک تک رنگ. چاپ های تک رنگ زیبا در تصاویز زیر مشاهده میکنید.

چاپ سیلک چند رنگ:  برای اموزش چاپ سیلک چند رنگ حتما نیاز به دانستن تنظیمات فتوشاپ دارید.

رقیق کننده های چاپ سیلک: در چاپ سیلک رقیق کننده های زیادی وجود دارد که برای رقیق کردن رنگ ها استفاده میشود بسته به رنگ ، رقیق کننده مناسب انتخاب خواهد شد

لوازم مورد نیاز چاپ سیلک:

از جمله لوازم مورد نیاز برای چاپ سیلک به شرح زیر است.

دستگاه چاپ

رنگ چاپ

حلال رنگ

کاردک

شابلون

اسپره لک پاک کن

کامپیوتر مجهز به فتوشاپ

دستکش

آبسلانگ

و…


دوره آموزش حضوری چاپ سیلک

 

چاپ سیلک پرکاربرد ترین چاپ در تمام کشورها می باشد و به دلیل هزینه پایین و سرعت بالا و عدم محدودیت در چاپ بسیار طرفدار است. از طرفی این چاپ بسیار تکنیکی و خاص است به طوری که اگر به درستی فرانگیرید باعث صرف هزینه و وقت شما و در نهایت کنار گذاشتن آن خواهید شد. پس پیشنهاد ما این است که یکبار اصولی یاد بگیرید.

تعداد جلسات: آموزش چاپ سیلک در سه جلسه سه الی چهار ساعته در طی ۳ روز غیر متوالی انجام خواهد شد. مابین جلسات فاصله برای انجام یکسری تمرین ها می باشد.

دوره فشرده: طی دو روز صبح تا بعد از ظهر

 

محل جلسات: در آموزشگاه – محل سعادت اباد – امکان آموزش حضوری در محل شما نیز با ۱۰% افزایش قیمت فراهم است.

عنوان جلسات:

مقدمات چاپ – مقدمات چاپ سیلک-معرفی کاربرد چاپ سیلک- ابزار شناسی – ترکیب رنگ – ترتیب رنگ- اصول تهیه فیلم عکاسی در فتوشاپ- توری کشی-آماده سازی لوازم کارگاه -اصول طراحی – ترکیب رنگ ها – رنگ شناسی – دستگاه های چاپ سیلک-کلیشه سازی- عکاسی – ظهور فیلم –تکنیک های ظهور- توری شناسی-جدول توری با محصول- چاپ تک رنگ – تنظیمات میز نور با کلیشه – نحوه چاپ چند رنگ – – ریجسترینگ -حلال های چاپ – رنگ شناسی کامل با ارایه جدیدترین رنگ های روز دنیا، معرفی تکنیک های نوین چاپ سیلک ،معرفی حلال های ضد ترک رنگ – مشاوره در ایده پردازی و همراه با ارایه ده ها نکته کلیدی…

 • توجه شود این دوره تماما به صورت کارافرینی آموزش داده می شود به طور مثال در جلسات نقشه و طرز ساخت میز نور صنعتی به شما اموزش داده می شود و نیازی به خرید این دستگاه و دستگاه های دیگر وجود ندارد.

 • ضمنا بعد از اتمام آموزش به مدت ۲ ماه شما می توانید هرگونه مشاوره و پرسش را در واتس آپ با استاد به صورت رایگان داشته باشید که این یکی از مهمترین نکات مثبت برای شما خواهد بود.(در نظر گرفته شود هزینه های مشاوره بسیار بالا می باشند که ۲ ماه پشتیبانی فرصت خوبی را برای شما بدون هزینه فراهم میکند)

 • تمامی لوازم و موادی که در طی آموزش هنرجو نیاز دارد(شابلون، امولسیون ها- توری و…)  ارایه داده می شود.

 • از دیگر خصوصیات این دوره اموزش کاربردی می باشد به گونه ای که اکثر هنرجویان بعد از آموزش به راحتی کارگاه تاسیس کردن و به درامد زایی پرداختن

 

آموزش دهنده: آموزش این دوره فقط توسط دکتر نعمت زاده استاد بین المللی چاپ سیلک

مختصری از رزومه ایشون:

*مولف چنددین جلد کتاب

*مخترع دستگاه های سیلک

*فرمولر رنگ

*مدرس رنگ و سیلک

*مدیر چاپخانه سیلک

آموزش چاپ سیلک

توجه شود دوره های های ویژه مختص:

آموزش چاپ سیلک برای تولیدی ها

آموزش چاپ سیلک برای تازه کار ها

آموزش سیلک برای دانشجوها

آموزش سیلک با هدف کارافرینی

آموزش سیلک برای کارگاه ها

آموزش سیلک برای صنایع غذایی و….

به صورت تخصصی و تفکیک پذیر موجود است.


ارتباط با ما


 

جهت خرید پکیج آموزشی DVD و یا شرکت در کلاس ها:

در خواست خود را در واتس آپ موسسه به شماره ۱۳ ۱۳ ۳۲۱ – ۰۹۰۱ ارایه دهید. ( خط ویژه)

شماره دفتر مرکزی: ۹۱۰۱۵۶۴۲-۰۲۱ 

وبسایت: www.tikarang.ir

اینستاگرام: tikarang@

ایمیل: tikarang.co@gmail.com

Twitter: tikarang1

Linkedin: tikarang

Facebook: tika.rang.54


 

 

 

نظرات مشتریان:

با سلام من نادر سلیمی هستم از بندرعباس پیام دادم تا فقط بتونم تشکر کنم از شما و خداروشکر طی چند ماه گذاشته با تهیه نرم افزار و مجموعه آموزشی شما توانستم چاپ بر روی جلد بیمه نامه را در شهر خودمون رواج بدم و الان خداروشکر خیلی راضیم

ابراهیم غریبی: مهمترین مسایل در چاپ آموزش چاپ سیلک رنگ شناسی- عدم ترک رنگ – شناختن حلال ها و استفاده از رنگ های بی بو است که با توجه به اینکه تخصص اصلی استاد شیمی است در این زمینه خیلی قوی هستن فرقی نمیکنه DVD بگیرید یا کلاس برید.

فاطمه: دوسال پیش مجموعه را تهیه کردم( البته ورژن اول رو) اولش فیلم ها رو دیدم ولی سراغش نرفتم تا ۶ ماه پیش که از محل کارم اخراج شدم الان توی منزل دارم کار سیلک میکنم و دیگه برای خودم کار میکنم، و اندازه حقوق کارمندی با وقت کمتر رو تازه بم میده- به هر حال مرسی دکتر

نصیحی هستم از نسیم شهر با تهیه سی دی و شرکت در کلاس فتوشاپ دکتر الان دارای بزرگترین مجموعه چاپ روی نایلون در شهر خودمون هستم.

نیما زاده ولی، سی دی خیلی خوبه ولی من بعدش کلاس فتوشاپ رفتم که خودم طرح بزنم

از اربیل عراق: بنده مترجم هستم به همراه برزی (شخصی که متقاضی دوره بود) به عنوان مترجم در دوره شرکت کردم بسیار جالب بود و رضایت بخش ممنون

فریبا کوثری: برای چاپ روی کارتن های تولیدی کوچک خودم اقدام به خرید Dvd کردم کارم انجام شد و کلیم ایده گرفتم. به شدت راضیم مشتری مداری – خوش برخوردی – نگاه علمی – پشتیبانی از نکات خوب برخوردم با تیکا رنگ بود  

عمران از هند: یہ ٹیکسٹائل پرنٹنگ کے لئے بہت اچھا تھا