مراحل تولید نیشکر

مراحل تولید نیشکر

توجه             توجه            توجه        توجه             توجه

توجه             توجه            توجه        توجه             توجه

به دنبال فروش محصول در خارج از کشور هستید؟ آیا به دنبال راهی برای صادرات محصول هستید؟

فقط کافیست وارد سایت زیر شوید:

درج آگهی صنعتی در www.4pich.com

ویژه تبلیغات برون مرزی و فروش در خارج از کشور

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

مراحل تولید نیشکر

نیشکر گیاه خاص مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری ( مانند استان خوزستان) است و در نواحی که میانگین حرارت ماهیانه طی سال حدود ۲۰ درجه سانتیگراد باشد کشت و زرع آن امکان‌پذیر است. درجه حرارت متوسطی که برای رشد و نمو و ساختن قند کافی در ساقه‌ها لازم است، بین ۳۰ تا ۳۴ درجه سانتی‌‌گراد می‌باشد. حرارت روی جذب آب توسط گیاه تأثیر زیادی دارد بطوری که در حرارت ۲۸ تا ۳۰ درجه جذب آب حداکثر است و در حرارت ۱۰ درجه جذب آب به شدت کاهش می‌یابد. جذب عناصر غذایی هم تابع درجه حرارت است به‌طوری که در حرارت زیر ۱۹ درجه جذب ازت انجام نمی‌شود.
حرارت روی جوانه زنی قلمه‌ها نیز تأثیر دارد. به‌طوری‌که بهترین حد جوانه زنی در درجه حرارت ۳۴ درجه است. حداقل درجه حرارت برای جوانه زنی قلمه‌ها ۱۲ درجه می‌باشد. نیشکر در حرارت کمتر از ۲۰ درجه پنجه نمی‌زند ولی با افزایش حرارت پنجه زنی افزایش می‌یابد. حرارت پنجه زنی بعضی از ارقام حدود ۳۲ درجه است. تنها عامل محدود کننده رشد نیشکر سرما و خشکی است بطوری که اگر حرارت به صفر یا زیر صفر برسد، در مدت ۲۴ ساعت جوانه‌های انتهایی آسیب می‌بینند و اگر یک هفته ادامه داشته باشد تمام اندامهای هوایی از بین می‌روند.

تولید شکر

مراحل تولید نیشکر
تهیه زمین و کاشت و داشت مزارع نیشکر در خوزستان شامل مراحل زیر است:
آب‌شویی: آب‌شویی پس از تقسیم بندی مزارع به قطعات ۲۵ هکتاری به شکل مستطیل و به طول ۱۰۰۰ و عرض ۲۵۰ متر انجام می‌شود. هر ۲۴ مزرعه در دو طرف جاده اصلی یک خط را تشکیل می‌دهند. در راستای هر خط یک ایستگاه پمپاژ آب و ۳ ایستگاه زهکش در مرکز، ابتدا و انتهای مزارع قرار دارد. در طول مزرعه تعداد ۳ تا ۴ لوله زهکش برای جمع‌آوری زه‌آب مزارع بکار می‌رود. اطراف مزرعه دیوارهایی به ارتفاع ۵/۰ متر ایجاد می‌شود تا آب ایستگاه‌های پمپاژ را جهت آب‌شویی مزارع نگه دارد. آبشوئی مزارع تا رسیدن شوری خاک تا حد مطلوب ادامه دارد.
عملیات تهیه زمین: عملیات تهیه زمین شامل ۲ مرحله زیرشکنی عمیق توسط بولدوزر و یا تراکتور‌های پر قدرت و سپس ۳ مرتبه دیسک سنگین به منظور خرد کردن کلوخه‌ها و نرم کردن زمین می‌باشد.

عملیات تسطیح: عملیات تسطیح توسط اسکریپرهای لیزری جهت شیب‌بندی مناسب زمین جهت عملیات آبیاری انجام می‌گیرد.
کشت: نیشکر توسط قلمه‌هائی که از ساقه‌های جوان تهیه می‌شود، کشت می‌گردد. ریشه‌های حاصل از قلمه نیشکر معمولا ظریف، منشعب، سطحی و موقت است. پس از اسقرار گیاه و تولید پنجه، هرپنجه ریشه خاص خود را تولید می‌کند. حدود ۵۰% درصد وزنی ریشه‌ها تا عمق ۳۰ سانتی‌متری خاک گسترش دارند و حدود ۹۰ درصد آنها تا عمق ۶۰ سانتی‌متری خاک نفوذ می‌کنند.
دوره حیات نیشکر را می‌توان به دو صورت بررسی کرد:

الف- دوره حیات محصول از کاشت تا کاشت بعدی که بین ۳ تا ۱۰ سال است و تعداد باز رشد آن بعد از هر برداشت به مدیریت و شرایط محیطی بستگی دارد.

ب- دوره سالیانه از برداشت تا برداشت بعدی که در سطح جهانی بین ۱۰تا ۲۴ ماه است اما در ایران ۱۲ ماه است. عموما بعد از آنکه عملکرد مزرعه به حد غیر اقتصادی رسید به عمر مزرعه خاتمه داده می‌شود. در شرایط خوزستان حدود ۵ تا ۷ بار محصول برداشت می‌شود.

کشت گیاه پس از ایجاد جوی و پشته‌هایی با عرض ۱۸۰ سانتیمتر در زمین انجام می‌گیرد. زمان کشت نیشکر از مرداد تا اواسط شهریور می‌باشد. پس از خوابانیدن قلمه‌ها در کنار جوی مجدداً با استفاده از فاروئر روی قلمه‌ها با خاک پوشانیده می‌شود.
برداشت: برداشت ماشینی نیشکر به دو روش سبز و سوخته انجام می‌گیرد. دروگرهای جدید برداشت نیشکر بسته به مهارت راننده ابتدا قسمت انتهایی بوته را تا حدود ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متری زیر برگها قطع می‌کنند و سپس ساقه را از سطح زمین بریده و خرد می‌کنند.
برداشت گیاه نیشکر از اوایل آبان‌ماه مقارن با کاهش دما وبالا رفتن درصد قند گیاه شروع می‌شود و حداکثر تا اواسط فروردین ‌ماه که شروع به افزایش می‌کند ادامه می‌یابد. متوسط عملکرد نیشکر در خوزستان حدود ۱۰۰ تن در هکتار است. مدت توقف برداشت ماشینی به دلیل بارندگی از برداشت دستی بیشتر است اما در کل هزینه برداشت ماشینی کمتر است. عملیات برداشت نیشکر باید همزمان با تحویل آن به کارخانه صورت گیرد. مدت زمان نگهداری ساقه‌های خرد شده حداکثر ۱۲ ساعت است.
پس از هر بار برداشت، گیاه دوباره رشد خود را آغاز می‌کند و تا سال بعد آماده برداشت می‌گردد. نیشکر گیاهی چند ساله است که تا ۲۰ سال قابل نگهداری است، اما بسته به شرایط ۴ الی ۵ سال برداشت آن اقتصادی می‌باشد و برای سال‌های بعد به کشت مجدد نیاز است. برداشت سال اول به پلنت و برداشت سال دوم به بعد به راتون ۱، ۲ ، ۳ و…موسوم است. بر خلاف مناطقی با اقلیم گرم، در خوزستان هر سال یک برداشت صورت می‌گیرد. مشکل عمده برداشت نیشکر در خوزستان بارندگی‌های سنگین مقارن با زمان برداشت است. گاهی اوقات جهت تسهیل در عملیات برداشت، مزارع نیشکر قبل از برداشت سوزانده می‌شود تا پوشال آن بسوزد و برداشت آن ساده‌تر صورت پذیرد.
بعد از برداشت برای رفع فشردگی از سطح خاک خارج از محدوده توسعه ریشه زیر شکن زده می‌شود. از هر تن ساقه نیشکر برداشت شده در شرایط خوزستان حدود ۱۰۰ کیلوگرم شکر خام، ۳۲۰ کیلو‌گرم باگاس، ۴/۳۸ کیلوگرم ملاس، ۴۰ کیلو‌گرم گل صافی و ۴۰ کیلوگرم کیک فیلتر بدست می‌آید.

یکی از بزرگترین کارخانه های تولید نیشکر ایران و جهان شرکت کشت و صنعت کارون است که این شرکت در استان خوزستان واقع شده است و دارای صد ها هکتار زمین و همچنین دارای شهرک های مدرن سازمانی می باشد.

 

ارسال نظر

چهار × پنج =